pátek 3. března 2017

Čokoládový festival a výstava jarních cibulovin a tulipánů 2017

Téměř po měsíci vás zdravím s novým postem.


Díky stěhování většinu našeho času investujeme do zútulňování našeho bydlení. To ovšem neznamená, že nepodnikáme i jiné věci.

A tak jsem letos opět vyrazili na čokofestival a také výstavu jarních květin a tulipánů, jako minulý rok.
Pokud byste snad obě dvě chtěli porovnat, není nic jednoduššího než kliknout zde.

Mám pro vás doslova smršť fotek, takže si myslím, že velké komentování zde bude zbytečné. Něco bych přeci jen k oběma akcím napsala.. Čokofestival mi přišel oproti minulému roku klidnější. možná to bylo i zvolenou dobou návštěvy. Vše jsme si celkem v klidu prošli, nafotili, ochutnali, nakoupili a mohli jsme se přesunout do zahradnictví.
Letos nás na čokofestivalu asi nejvíce zaujal stánek s popcornem. Ano, žádná čokoláda ale popcorn. A ten především proto, že ho měli v takových příchutích, o kterých se nám ani nezdálo. Vzhledem k jeho vyšší ceně jsme se museli držet a vybrali jsme tak 2 příchuti. Jednou z nich byla cappuccino, karamel, škořice a ta druhá camembert. Více mně osobně asi chutnala příchuť sýrová. Kávová je více pro milovníky kávy, logicky. Což je přítel i mamuša. Takže ti si na něm, myslím, pošmákli.
Čokoládový kebab nás nechal letos chladnými, ale neodolali jsme přemrštěně drahému kornoutu od Lagarta. Budete ho moci vidět na fotu. Ve finále jsme si dali jeden napůl a udělali jsme dobře, protože nás doslova zaplácl.
S sebou jsme si ještě odnesli 3 makronky v příchutích banán, černý rybíz, čokoláda s karamelem a solí. Dopřály jsme si je druhý den k snídani jako sladkou tečku a na jazyku se rozplynuly a chutnaly božsky.

Nyní se pojďte mrknout na smršť fotek z čokofestivalu...


Zkrátka čokoládou se to hemžilo všude, ale naštěstí se nám podařilo odolat. Své asi udělaly i plné žaludky :D
Poté jsme se přesunuli do zahradnictví. To zkrátka miluji, protože atmosféra, kterou udělají samotné květiny je pro mě neuvěřitelně uspokojující, příjemná a voňavá především. Samosebou i jako minulý rok mi přítel koupil tulikrásky, které jsme společně vybrali. K dnešnímu dni mi stále zdobí stůl  v kuchyni. Druhý den jsme vyrazili do zahradnictví znovu i s mojí mamušou a odnesly jsme si také narcisky. Těch měli nepřeberné množství a tak jsme si každý vybrala jiné. Mamuše už vykvétají, já si na ně budu muset ještě chvilku počkat.
Dnes se mimochodem do zahradnictví chystám znova a tentokrát pro nové vosky od YC, které dostali. Prý bývají rychle pryč a tak nechci zaváhat a zavčasu si je přeji očichat a vybrat ty správné pro provonění našeho domova.

Zvláštností letošního ročníku nebyla volba nejkrásnějšího tulipánu, ale aranžmá. Ta si připravila floristky a bylo jich tuším kolem 20. Výhercem se stalo aranžmá číslo 2. Tak schválně, jestli byste ho zvolili i vy :) My s přítelem jsme se s v něm shodli.


A zde se dostáváme k mému asi nejoblíbenějšímu zákoutí z celého zahradnictví. Ke svíčkám. Miluji je a dalo by se tak trošku říct, že jsem šminky a oblečení vyměnila za ně. Respektive raději si v poslední době koupím vosk či svíci než-li hadr na sebe. To ale samosebou neznamená, že bych na šminky a oblečení úplně zanevřela. Spíš mám teď jiné priority a velkou radost mi činí vůně domova a třeba zmínka rodiny, která k nám přijde a pochválí nám, že máme voňavý byt.

Tak a to by bylo ze smršti fotek na téma čokoláda a tulikrásky vše. Věřím, že s nadcházejícím jarem bude opět více času a chuti k tvoření nových článků. Ty se budou nejspíš týkat především bydlení, vychytávek, spotřebičů a slastí a strastí s bydlením spojených. Normálně bychom s našimi zážitky, které zažíváme od začátku koupě nového domova, mohli napsat knihu.. Začnu o tom snad i uvažovat, protože každý, kdo se bude stěhovat by se nad ní mohl pobavit a třeba zavzpomínat, nebo se vyvarovat, naším chybám.¨

Mějte se co nejvíc sluníčkově, přeji vám jen samé krásné chvilky a budu se snad zase brzy těšit :)

kkiss

Žádné komentáře:

Okomentovat

Vaše komentáře mě nesmírně těší =o*