pondělí 18. června 2018

Prague Ice Cream Festival 2018

Úspěšný start do nového týdne,

prožila jsem víkend, ve kterém jsme s mužem opět zažili spoustu zážitků, ale hlavně jsme prvně navštívili Ice Cream Prague Festival.

Já jakožto zmrzlinová milovnice a přebornice jsem se nemohla dočkat.
Nejprve nás na uvítanou čekala pěkně dlouhá fronta a v tom úmorném vedru to byl celkem záhul... Když už jsme se konečně dostali dovnitř, tak se nám naskytl pohled na další nekonečně fronty k jednotlivým stánkům :D

Ale s tím se dalo počítat...
Největší fronty byly na rolovanou zmrzlinu, která byla asi na 5 stanovištích a na všech se čekalo.. Jelikož už ji s mužem známe, tak jsme se rozhodli frontu nestát a vyzkoušet něco jiného.
Díky vedru byla největší chuť na něco vodového než smetanového a tak jsme začali stát frontu na nějaký sorbet.
Když jsme přišli na řadu, vítězem se stala maracuja. Byla výtečná, ale na můj vkus stále "málo vodová".Poté mě velice zaujala svou barvou zmrzlina, kterou jsem tipovala na nějakou řepu.. Vyklubalo se z ní dragon fruit. Ta byla o poznání "vodovější" a ještě více osvěžující.
Jelikož žízeň byla veliká, tak jsme hledali to správné osvěžení, tím se stalo Matcha Iced Tea s bezinkovým domácím sirupem. Musím říct, že to byla mňamka, která bodla, takže si matchu objednám i domů, abych si tento lahodný nápoj mohla dělat i sama.Můj muž už měl po druhé zmrzlině dost, ale já ne. Co by to bylo za zmrzlinový festival, kdybych ochutnala jen 2 zmrzky, že...
Vydala jsem se na něco osvěžujícího na špejli, předvybrala jsem si Cantaloupe meloun.. Naneštěstí, když jsem se dostala na řadu, bylo mi oznámeno, že už není :( Tak jsem si přála klasický vodní meloun - také vyprodaný... Takže padla volba na limetu, která byla sázkou na jistotu co se kyselosti a osvěžení týče.


Na závěr jsem hledala nějakou originální tečku, načež jsem našla zmrzlinu s příchutěmi: zeleninová, ibišek, mango s chilli, mrkvová.
Nebyla jsem si jistá a tak jsem si vyžádala degustaci ibiškové, která mě ale moc nenadchla, tak jsem sáhla po mrkvové. Musím říct, že to byla skvělá tečka na závěr, byla opět osvěžující, ani moc sladká ani málo a zkrátka správně mrkvová.


Kdo z vás se také účastnil a jakou jste si dali?
Vy, kteří jste nebyli, která příchuť vás zaujala nejvíc a kterou byste sami ochutnali?

kkiss

1 komentář:

  1. Keďže som pár dni pred týmto festom ochorela, tak som sa ho nemohla zúčastniť čo je škoda. Snáď mi to vyjde nabudúce.

    Suesanqa

    OdpovědětVymazat

Vaše komentáře mě nesmírně těší =o*