sobota 4. února 2017

Nový start, nové bydlení (Život)

Drazí čtenáři,

pokud jste mi ještě nějací zbyli. Je to už nějaký ten pátek, který nás dělí od posledního článku na mém blogu. Za tu dobu se stihla odehrát velká spousta věcí a tou nejzásadnější je nové bydlení. Konečně máme s přítelem naše Hnízdo lásky.


Protože jsme koupili doslova holobyt, řekli jsme si, že se kosmetické vady opraví rovnou, aby se nám pak krásně bydlelo a nemuseli jsme si dělat hlavu s tím, že už jsme nastěhovaní a máme mít všude prach a nepořádek. A tak už týden makáme na bytě. Tři dny za sebou to byly dokonce dvanáctky a já měla chvílemi pocit, že není vidět žádná změna. Ale byl to jen pocit a ne fakt. A já neztrácela naději a neztrácím ji ani nyní. Na bytě se stále dělá a já věřím, že až budou "drobné kosmetické chybky" opraveny, hned se nám bude bydlet lépe a hlavně budeme hrdí na to, že jsme přiložili ruce k dílu a vytvořili si tak náš domov nejen tím, že jsme do něj vnesli nový život, zabydlili ho a zútulnili ho, ale i se spolupodíleli na jeho základech.

Moc se těším, až se s vámi budu moci podělit například o nové spotřebiče. Můj život se od kosmetického a outfitového světa hodně vzdálil a já momentálně cítím, že to tak má být. Můj středobod je naše bydlení, zútulňování a dovybavování našeho domova. Minimálně 10 dní už nevím, co je to makeup nebo mít hezky načesané vlasy. Chodím pouze ve dvou outfitech a to jednom pracovním na doma, kdy jsem celá špinavá od barvy a v tom druhém, který je teplý do venkovních plískanic. A víte co? Je mi to jedno. Rekordně dlouho jsem nebyla v drogerii (byla, ale...) nekoupila si žádnou kosmetickou serepetičku a ani 155. lak na nehty, ale aviváž, na kterou jsem se šíleně těšila, sůl do myčky a ubrousky do pračky pohlcující jiné barvy. Zkrátka mé hodnoty se obrátily o 100% a já si to užívám. Baví mě jít do drogerie s tím, že jdu vybírat svou první aviváž do nové pračky (mimochodem z té jsem vyřízená úplně, dokázala bych hodiny sedět před ní a koukat, jak pere :D). Šíleně jsem se těšila, až nám dovezou náš první velký spotřebič, kterým byla myčka. Tím ale úplně prvním nově pořízeným byla rychlovarná konev, kterou jsem si pořídila v nádherném designu, který je velice neotřelý a naprosto fantastický. No a to díky mé brunetce, která si stejnou konev v jiném barevném provedení koupila při výbavě jejího hnízdečka.

Máňa (čti myčka) čeká na svou premiéru, protože kuchyň je momentálně zalepená pod igelitem, aby se na ni neprášilo. Už se ale těším, až vyndám první kousky nádobí umytého v naší první myčce. Otázkou je, jestli v ní budeme mít co prát :D. Přeci jen se teprve zabydlujeme a tak máme od všeho trochu. Věřím ale, že postupem času budem rádi, že jsme rádi :)

Doma ( u rodičů ) mám ještě několik vánočních dárků, které jsem v podstatě nerozbalila a také čekají na své přestěhování se a premiéru v novém domově. Jsou jimi například pěna do koupele, olejíček na tělo, odličovač, ale také housewarmer od Yankee Candle. Na ten se těším obzvlášť, protože nám určitě provoní byt a já si tak vybuduji novou (vonnou) závislost.

Někomu budou možná tyto řeči o prvních věcech a těšení se na nákup aviváže připadat hloupé, ale já to tak cítím a jsem toho plná.
Nemohu se dočkat, až si postavíme novou postel, povlečeme ji pěkným povlečením a já dočančám noční stolky novými nočními lampičkami a až si na parapety dám květiny a svíčky. Mám už trošku do budoucna představu, co bych na parapetech chtěla mít za květiny a jak je dekorovat. Je to něco nového a úžasného, zabydlovat holobyt doslova od podlahy po svém.
Ne vše samosebou budeme mít hned, proto si asi jen tak nepohovíme na sedačce v obýváku u TV. Ani kuchyň v bytě není žádná extratřída, ale je použitelná a snad nám nějaký ten rok poslouží do doby, než si ji necháme zrenovovat.
Všechno to půjde pomalu, ale já se na to těším a jsem nadšená z prvních kroků, které jsme učinili k našemu zabydlení.


Doufám, že tento víkend (nechci to zakřiknout a tak klepu) bude posledním pracovním a v tom následujícím už budeme jen uklízet a čančat.
Toho všeho, co máme si nesmírně vážíme a vděčíme zato i našim rodinám, které nám neuvěřitelně pomáhaly po všech stránkách!
Patří jim veliké DĚKUJEME, které jim budeme jen stěží splácet...

Pokud si někdo dočtete článek až sem, schválně mi napište, pokud by se vám na blogu líbil nový nádech o věcech spjatých s bydlením, o vychytávkách  při praní, o recenzích typu nová pračka a myčka a zabydlování se obecně :)

kkiss

6 komentářů:

 1. Na to se těším. Doufám že ukážeš nějaké dekorace a celkově jak to vypadalo před a po. Naprosto tvé pocity chápu. Já ještě bydlím s rodiči ale brzy se na odchod chystám také. No, uvidíme.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Terezko, dekuji. Urcite se podelim o vychytavky, nakupy vybavy a tak podobne :) Drzim pesti i na Tve ceste za novym domovem.

   Vymazat
 2. Moc gratuluji k vlastnímu bydlení a naprosto Tvé nadšení pro zútulnování domova chápu :)
  Beauty of pink / Knižní regál

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc dekuji :) jsem rada, ze nekdo nasel pochopeni!

   Vymazat
 3. jeeej,aj my sme sa práve s priateľom presťahovali do spoločného :) tak vám držím palce, nech ste spokojní a šťastní :)
  MakeUpByVeo

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Panejo, tak to taky moc gratuluji, Veru :) a samosebou vam take preji krasne bydleni a spoustu lasky do hnizdecka❤️

   Vymazat

Vaše komentáře mě nesmírně těší =o*