pondělí 19. září 2016

Svíčkobraní aneb chystám se na podzim

Jeden ze slibovaných článků, na který jsem se já sama těšila.

Ačkoliv je fajn, že se teplo drželo a někde možná drží i v měsíci září, tak se těším na podzim. Což je pro mě docela neobvyklé, ale je to tak. Těším se totiž na podzimní barvy, klobouky, šály, burgundy nehty, černou, khaki atd atd.. Mimoto ale také na svíčky a vosky. Ty vonné.

Miluji svíčky a v zimě bych si svíčku dala snad všude možně. Má to ale háček, mám kočičku, takže ji nemohu mít jen tak někde, proto musím být opatrná a střídmá. I to je asi důvod, proč mám svíček více a pálí se tak pomalu, protože je nestačím střídat. Když si jednu oblíbím, miluji nořit svůj nos ve vůni pokoje několik dní za sebou a ne jen jeden a druhý den ji zase vyměnit.
Na co ještě nemám koule, ale prý je to také moc prima a měla bych to vyzkoušet, je kombinování svíček a jejich vůní. Je to něco jako s vosky. Každopádně s těmi mi to přijde přirozenější, protože přeci jen zapálit si dvě jinak vonící svíčky najednou? Kdo z vás to dělá a osvědčilo se vám to?
Já to zatím nezkoušela.. Ale možná se do toho někdy pustím. Však co tím také mohu zkazit.. Maximálně je sfouknu, vyvětrám a chvíli se svému pokoji budu vyhýbat obloukem :D

Vosky od YC s mamušou milujeme, vyzkoušely jsme jich už několik a úctyhodnou sbírku máme stále doma. Protože je většina z nich už načatých a tak velice nevzhledných k focení, nenafotila jsem je :( Přemýšlela jsem, že bych aspoň vypsala názvy, ale je jich celkem dost a bez obrázků by to zřejmě stejně moc z vás nebavilo číst a případně dohledávat. Takže se tu dnes zaměřím především na svíčky.
A ne, nebojte, nejen na ty od YC, ale i na ty z drogerií, které si koupí každý smrtelník a které stojí značně méně. Možná si tu trošku poodkryjeme, jestli se vlastně vyplatí pořídit si dražší, či levnější variantu.

Momentální svíčky
Zde je máme všechny pohromadě. Tedy bez těch od YC, ty jsem si dovolila nafotit pospolu zvlášť. Některé miluji více, jiné méně, některé zase čekají na svou premiéru.

Svíčky z Primarku
Jsou velice levné a kupodivu dokáží můj pokoj krásně provonět. Nevím, jak by si poradily s většími místnostmi, ale já jsem s nimi spokojená. Ta černá je horně kořeněná, připomíná trošku nějaký parfém. Takže je pro lidi, co výraznější vůně mají rádi. Těm, co si potrpí na sladší nebo ne tolik intenzivní a specifické bych ji nedoporučila. Modrá kráska se zatím pod plamenem nerozvoněla, ale při přičichnutí voní báječně a jistě bude stejně skvělá.

Svíčky Ikea
Ty asi zná úplně každý. U nich platí za málo peněz hodně muziky, miluji je a vždy jsem měla jejich zásobu. Nyní mám tyto dvě, které čekají na svou premiéru. Červená je sladká, ale ne otravná, modrá kolegyně voní čistě, elegantně a myslím, že nebude otravná (jak svíčka může být otravná..). Zkrátka vám provoní příjemně prostor, který bude rázem svěží.(Řeknu vám, popisovat vůně a pocity, které mi evokují není žádná psina, tak snad z toho budete moudří).

Svíčky AirWick
Naprosto boží záležitost a absolutně velké příjemné překvapení. Já osobně jsem si je pořizovala v pražské Sapě, ale vy je seženete určitě i v DM, Rossmanovi atp. .
Obě jsou naprosto fantastické a jakmile se začne rozpouštět první milimetřík vosku, tak začínají vonět a jsou skvostné! Oranžová voní velice pěkně do sladka, není vůbec agresivně citrusová, spíše jemná až pudrová a taaak nádherná. Fialová kolegyně má také podtón sladký, ale cítíte příjemné bobuloviny a jejich šťavnaté kyselejší tóny. (A zrovna teď ji tu pálím)

Svíčka z Baumaxu
Levná záležitost, která v nezapáleném stavu voní, po zapálení se ale nějak nedostavuje provonění pokoje. Dám jí ještě šanci, protože jsem byla nadšená vůní třešní. Myslela jsem, že mi bude dělat společnost během podzimu, ale bohužel. Nemohu ji momentálně doporučit.

Svíčka Primark
Dalším oblíbeným kouskem je svíčka z Primarku - opět. Ale tentokrát jejich velká varianta se třemi knoty. Mám ji už na dně, ale stále ještě není vidět plech, takže něco vydrží. Její cena byla 4€ a mohu ji vřele doporučit. Díky třem knotům vyhořívá pěkně do stran, takže vám ve finále zbude i pěkný obal, který by mohl být užitečný na další využití. Samotnou vůni jasmínu moc nemusím, ale v této kombinaci jsem mu propadla a modlím se, abych ji teď na podzim v Primarku opět objevila a dokoupila.

Svíčky Yankee Candle
 A teď k mým třem zlatíčkům od YC. Miluji každou z nich jiným způsobem a na jiné období. Všechny byly darem a o to více si jich vážím a vychutnávám si jejich vůni. Mizí sice celkem pomalu, ale já jsem z toho nešťastná, protože jsou všechny dokonalé!

Cassis
Má první velká YC svíčka, kterou mi darovala má mamuša k narozeninám nebo Vánocům. Miluji ji a jak můžete vidět, mám ji méně než její středně velké kolegyně, kterou jsem sice dostala později, ale na tuhle zkrátka nemá, protože ji pálím mnohem častěji. Vůně černého rybízu mě baví snad ve všechna roční období. Je nádherná, ne příliš sladká, ale naprosto věrohodná. Během pár minut provoní pokoj a já se jí nemohu nabažit. Určitě by se dělila o první místo!

Vanilla Cupcake
Kdybych měla ze všech tří svíček vybrat třetí místo, bylo by to pro ni. Bohužel. Ale to neznamená, že nevoní a není kvalitní, hned vám vysvětlím proč. Nikdy jsem nemusela vůni vanilky nebo růží. Vždy jsem dávala přednost ovoci, nebo čokoládě. Tuhle vanilkovou krásku jsem dostala opět jako dárek od své mamuši a nelituji toho. Voní opravdu nádherně a právě na podzim nebo v studené zimní dny, kdy dostanu chuť na "zahřátí se", zapálím tuto svíčku, která opravdu voní jak vanilkové rohlíčky, cupcaky nebo jiné pečivo. Je poměrně intenzivní, ale bolehlav se z ní nekoná. Jen ubývá nejméně, protože její doba přichází právě na podzim a v zimě.

Clean Cotton
Má úplně první svíčka od YC, kterou jsem dostala už před několika lety od K., která ve mně jen podpořila zájem a závislost na této značce. Je úchvatná, je to klasika, která neomrzí, krásná svěží vůně čerstvého prádla, evokující staré šnůry s pověšeným prádlem venku a vůní, která se za svitu slunce a lehkého větříku rozlévá do všech stran. Tak přesně taková je a je držák! Na to, jak je maličká, tak ji mám stále poměrně hodně a to ji pálím ve všechny roční období. Zkrátka kdy si jen vzpomenu.

Tak, vážení a milí, to bude z dnešního svíčkového článku vše. Kdybych to měla shrnout, tak mé resumé by bylo asi následující... Dají se pořídit levné svíčky, které opravdu voní. Smiřte se ale s tím, že většina z nich bude rychleji vypálená a u těch levnějších bude docházet k tomu, že vám vosk nevyhoří až do krajů, takže ho potom budete muset dostat ven, budete-li chtít například skleničky po svíčkách využít i v budoucnu. Naproti tomu investice do YC se vyplatí v mnoha ohledech. Jedním z nich je ten, že opravdu vyhořívá až do stran, nezůstává tedy žádný vosk na stěnách. Vydrží hořet hodně dlouho, proto jsou také dražší. Pamatujte, že pokud si chcete svíčku šetřit, sfoukněte ji klidně v dobu, co už máte pokoj provoněný - jen tak vůně nezmizí a vy tak dosáhnete čeho jste si přáli. U YC nezapomínejte svíčku rozhořet tak, aby byl vosk povolený po celé ploše (aby nedocházelo k ulpívání vosku na stěnách sklenice).
Pokud si nejste jistí vůní svíčky od YC, zajděte si nejdříve očichat a nejlépe koupit vosk, který si dejte do své lampy a rozhodněte se, zda-li vám takováto vůně opravdu stojí za koupi svíčky ve skle (která se cenově pohybuje o dost výše).

Moc ráda si přečtu, jaké svíčky rádi pálíte vy, které vůně vám voní a podle čeho se při nákupu rozhodujete?
kkiss

8 komentářů:

 1. S Yankee candle jsem zatím neměla tu čest, ale všichni ji tak vychvalují a vídám ji už tak často, že si ji snad budu přát k Vánocům. :D :) Nakonec se ale nejraději vracím k obyčejným vanilkovým z DMka. Tvoje sbírka vypadá skvěle. :)
  BLOG Corculum♥
  Instagram @stepanka_t

  OdpovědětVymazat
 2. ja som sviečkový maniak, ale už dlhšie sa snažím túto mániu krotiť, pretože už ich nebolo kam dávať a ani ich už tak nepálim, takže som ich potom rozdávala a zbytočne zaberali miesto :) keď si mám však vybrať, tak moje najobľúbenejšie sú z Ikei, také ružové púdrové, alebo klasické vanilkové :)
  MakeUpByVeo

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To jsme dvě! Já je tedy pálím hlavně na podzim a v zimě, ale i v teplé dny tu a tam. Ikea je top, ráda zkouším nové vůně.

   Vymazat
 3. Odpovědi
  1. Děkuju, trvalo to nějaký čas, spousta z nich je za pár korun a většina dražších dárků.

   Vymazat
 4. I love candles! :)

  Please visit my Blog!

  http://www.alessabernal.com/

  Alessa Bernal :)

  OdpovědětVymazat

Vaše komentáře mě nesmírně těší =o*