středa 25. června 2014

Kudrliny (Kulma Remington CI 5319)

Nikdy jsem neměla svou vlastní, pořádnou kulmu na vlasy.

Teď když si to uvědomuji, nechápu to! Mám velmi ráda vlnité vlasy, ale díky tomu, že jsem neměla kvalitní nářadíčko, moc jsem je nenosila. Vlastním elektrické nahřívací natáčky, které dělají opravdu překrásné vlny, ale bohužel - především v zimě, na podzim a ve větší vzdušné vlhkosti - nevydrží ani hodinu!!!

Vždy, když byla ta možnost, půjčovala jsem si kulmu od své sousedky kadeřnice. Ta si ji údajně pořídila v Datartu kolem 500,-. Byla ale celkem krátká, takže jsem v té době její koupi nezrealizovala.
Uplynulo mnoho týdnů, já jsem načerpala spousty informací o průměrech kulem a jejich vlastnostech, až jsem si konečně udělala radost a svou první pořádnou kulmu si pořídila.


Po konzultaci s jinou kamarádkou kadeřnicí, jsem se rozhodla jít do Remingtonky CI 5319. Nechtěla jsem do ni investovat moc, ale zase jsem nechtěla nějaký kšunt, který po půlroce poletí do koše. Dalším kritériem byla nastavitelnost výšky teploty. Což tato splňuje, ale jako minus shledávám, že nemá digitální display, pouze kolečko, kterým přidáváte nebo ubíráte a ještě nemáte NIKDE popsáno, na kolika stupních jste - pouze plus a minus symbol. To mě docela zklamalo, jinak jí zatím nemám co vytknout.Jakmile mi přišla, musela jsem ji hned vyzkoušet na pár testovacích vln a nezklamala!
Druhý den jsem vlasy na kroucení řádně připravila a natočila si celou hlavu. Byla to docela fuška, protože jsem to prvně zkoušela podle návodu většiny kadeřnic a vlogerek, pro dosažení prstýnkovských kudrlinek a ne těžkých, barokních kudrlin.
Musím říct, že si myslím, že se mi to celkem vydařilo - napoprvé - ale musím vychytat své mouchy. Je pravda, že se momentálně vyrábějí přímo kulmy bez "klipu", na které právě jen namotáte pramen vlasů, aniž byste ho tam nechaly uchopený "klipem".
Já jsem ale chtěla klasiku, na kterou jsem byla zvyklá a tak ji mám.
Přidávám několik fotek, kde jsou vlnité vlásky vidět. Zároveň jsem se snažila o nafocení nehtů barevně ladících s barvou rtěnky.
Co vy a kulmy? Jakou máte zkušenost a jaký typ vlastníte?

kkiss

24 komentářů:

 1. Já kulmu vlastním, ale nechala jsem ji u našich při stěhování protože jí vůbec nepoužívám, už ani nevím jakou mám, akorát vím že jsem si ji kupovala v Tescu po Vánocích a stála kolem 7 stovek :). Andrejko vlásky Ti moc sluší, jsi velmi roztomilá :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mockrát děkuji. Tak snad se k ní jednou navrátíš a třeba to zas zkusíš =)

   Vymazat
 2. Já kulmu vážně nepotřebuju :D Potřebovala bych spíše naopak pořádnou žehličku na vlasy. Každopádně, tobě kudrlinky moc sluší <3
  A musím ti pochválit i nehtíky a rtěnku :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. =D Je mi to naprosto jasné, Anetko =) Mě by moc zajímalo, jak by jsi s rovnými vlásky vypadala =) Tak snad někdy a děkuji moc, to byly ještě dlouhé a pevné =(

   Vymazat
 3. Kulmu mám, nepoužívám. Elektrické natáčky to samé. Na mých ultra rovných vlasech nedrží vůbec nic :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to je sakra škoda, určo by to na Tvých dlouhých vlasech vypadalo božsky =)

   Vymazat
 4. Já mám žehličku, která je určená i na natáčení vlasů :) od Rowenty :). Jinak růžová Ti moc sluší, krásný vlnky a líbí se mi ty nehty

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No super, se žehličkami mi to vůbec nešlo a to mi jednou kamarádka natočila vlásky žehličkou, která na to ani nebyla určená a j bych to sama vůbec nedokázala =( A moc děkuji =)*

   Vymazat
 5. Hrozně Ti vlnky sluší! :) mně bohužel moc nedrží takže mám smůlu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc moc děkuju =* To je škoda =( Tak snad přijdeš na nějakou variantu časem, která to trvání prodlouží.

   Vymazat
 6. Nádherné vlásky :)) Já kulmu bohužel nevlastním. :)

  http://www.style-and-smile15.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 7. Máš pěkné obočí. A můžu se zeptat, co používáš řasenku? Moji oblíbenou přestali vyrábět a sháním náhradu. Děkuju Hana

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuji, Hani. Chystám článek o kosmetických musthave a bude tam něco více i k řasenkám a úpravě obočí. Každopádně mohu říci, že střídám dvě to jednu mini od Este Lauder a pak od Max Factor - fialovou.

   Vymazat
 8. hrozně pěkné a jakou máš řasenku nebo jsou lepící?a ten lak je vážně krásný:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji, jsou mé =) S nalepovacími to neumím =( A děkuji, lak mám moc ráda, je to NYC odstín Moma.

   Vymazat
 9. Taky si ráda dělám kudrlinky. Příjemná změna a moc ti to v nich sluší!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuji, Pandičko. Cítím se v nich tak nějak jinak a moc jsem si je oblíbila!

   Vymazat
 10. Krásne vlnky:) ja ich zbožňujem len sa mi s nimi nechce babrať:P aa nechty s rúžom sú perfektné

  dawnielicious.blogspot.sk

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taaaaak to zatím neznám =D jsem jimi tak nadšená, že klidně ten čas a babrání obětuji a prostě kulmuji, ale i to mě určo časem přejde =D A děkuji moc

   Vymazat
 11. Jak andílek <3 nádherná jsi Andrejko, ta růžová (ať už nehtíky, tričko, nebo rtěnka) ty vlny ještě podtrhla.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. =* Ty jsi zlato. Moc děkuji, růžovou mám ráda, ale zase v poslední době ne v tak velikém měřítku.

   Vymazat

Vaše komentáře mě nesmírně těší =o*